IBCCS TAX-ը մեծ փորձ ունեցող հարկային պլանավորման միջազգային խորհրդատվական ընկերություն է, որն առաջարկում է իրավաբանական և հարկային խորհրդատվություն ինչպես միջազգային, այնպես էլ տեղական մակարդակում: Նրանք տրամադրում են հավատարմագրային ծառայությունների լայն շրջանակ տարբեր ընկերություններին և այլ կազմակերպություններին, ինչպիսիք են գործընկերությունները, ֆոնդեր կամ հիմնադրամները: Նրանք տրամադրում են խորհրդատվություն հաճախորդներին՝ իրենց բիզնեսի բոլոր փուլերում, սկսած նրանից, թե ինչպես հարկային առումով ավելի արդյունավետ կազմակերպել բիզնեսը: IBCCS TAX-ի կողմից մատուցվող հիմնական ծառայությունները ներառում են, միջազգային հարկային պլանավորում, իրավաբանական և հարկային խորհրդատվություն, կրկնակի հարկման մասին պայմանագրերի վերլուծություն, համապատասխան իրավասություններում իրավաբանական անձանց ստեղծում, տարբեր իրավասություններում բանկային հաշիվների բացում, ներգաղթի ծառայություններ (բնակության վայրի փոփոխություն կամ ներդրումային հպատակագրում), հավատարմատար և կորպորատիվ կառավարում, վարչական ծառայություններ, հաշվապահություն, ԱԱՀ-ի կառավարում, աշխատավարձի հաշվարկման ծառայություններ:
Քանի որ միջազգային հարկային պլանավորման միջավայրը մշտապես զարգանում է, և ոլորտը դառնում է ավելի բարդ, տարբեր իրավասություններում հաճախ պահանջվում է տարբեր կազմակերպությունների ստեղծում ցանկալի արդյունքների հասնելու համար: IBCCS TAX-ն աջակցում է իր հաճախորդներին նման բազմակողմ կառույցների նախագծման և իրականացման գործում: Ընկերությունն իր ծառայություններն է մատուցում բազմաթիվ երկրներում, այդ թվում՝ Կիպրոսում, Մալթայում, Նիդեռլանդներում, Լյուքսեմբուրգում, Հոնկոնգում, Սինգապուրում, Շվեյցարիայում, Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Մեծ Բրիտանիայում: Նրանք նաև ծառայություններ են առաջարկում ավանդական օֆշորային իրավասություններում, ինչպիսիք են Անգուիլան, Բելիզը, Բրիտանական Վիրջինյան կղզիները, Կայման կղզիները, Ջիբրալթարը, Մեն կղզին, Մարշալյան կղզիները, Սեյշելները և հարկային շահավետ այլ տարածքներ:
Ունենալով լիարժեք գրասենյակներ Կիպրոսում, Էստոնիայում, Վրաստանում, Լեհաստանում և Մեծ Բրիտանիայում, նրանք այժմ նոր գրասենյակ են բացում նաև Հայաստանում:

IBCCS TAX — консалтинговая компания по международному налоговому планированию с большим опытом, предлагающий юридические и налоговые консультации как на международном, так и на местном уровне. Компания предоставляет широкий спектр фидуциарных услуг для компаний и других организаций, таких как товарищества, трасты или фонды. Они помогают своим клиентам советами на всех этапах их бизнеса, начиная с консалтинга о том, как эффективнее структурировать бизнес с точки зрения налогообложения. Основные услуги, предоставляемые IBCCS TAX, включают: международное налоговое планирование, юридические и налоговые консультации, анализ соглашений об избежании двойного налогообложения, создание юридических лиц в соответствующих юрисдикциях, открытие банковских счетов в различных юрисдикциях, иммиграционные услуги (смена места жительства или получение гражданства за инвестиции), доверительное и корпоративное управление, административные услуги, бухгалтерский учет, администрирование НДС, услуги по расчету заработной платы.
Поскольку международная среда налогового планирования постоянно развивается, а отрасль становится все более сложной, для достижения желаемых результатов часто требуется создание различных организаций в разных юрисдикциях. IBCCS помогает своим клиентам в разработке и реализации таких структур с участием нескольких юрисдикций. Компания предоставляет свои услуги во многих странах, включая Кипр, Мальту, Нидерланды, Люксембург, Гонконг, Сингапур, Швейцарию, Объединенные Арабские Эмираты, Великобританию. Они также предлагают услуги в традиционных оффшорных юрисдикциях, таких как Ангилья, Белиз, Британские Виргинские острова, Каймановы острова, Гибралтар, остров Мэн, Маршалловы острова, Сейшельские острова и другие территории с льготным налогообложением.
Имея полноценные офисы на Кипре, в Эстонии, Грузии, Польше и Великобритании, теперь они открывают новый офис также в Армении.